ÉFOÉSZ Workshop

Csoportkép

ÉFOÉSZ Workshop

2024. 07. 23.

 

                                                 „Nincs gyönyörűbb az otthonnál, a szülőföldnél,

                                                 ahol megláttad a napvilágot, ahol szeretteid élnek,

                                                 ahol az anyanyelveden beszélnek.”

                                                                                                            /Jurij Ritheu/

 

A Veszprém Megyei ÉFOÉSZ Közhasznú Egyesülete – Tapolca megbízta az intézményt egy 4 workshopból álló képzés megtartására. A 12 főből álló, vegyes életkorú és nemű csoport negyedik foglalkozása 2024.07.23-án került megtartásra az intézmény T-épületének könyvtárában. A képzés célja, hogy ellátottjaink önállóbbá váljanak a tanulásban, a munkában, a közlekedésben, a lakhatásban, és a családi élet szervezésében.

A mai workshop témája: Életvitel. A foglalkozás az ÉFOÉSZ munkafüzetének anyagára épült. A foglalkozás interaktív módon történt, a résztvevők folyamatosan lehetőséget kaptak gondolataik közlésére, véleményük kinyilvánítására. A témák a következők voltak: életvitel fogalma és részei, saját környezet, otthon, döntés, házimunka, veszélyhelyzetek megelőzése, védőeszközök használata, pénz kezelése, bevételek/kiadások, fizetési módok, pénz beosztása, szolgáltatások ügyintézése, közlekedés megtervezése, internet használata (útvonalterv, menetrendek), igaz-hamis játék, stb.

A workshop alatt két játékot játszottunk. A foglalkozás első felében az elméleti rész után „Gombolyagdobálós” játékot játszottunk, melynek célja a csapatépítés. A játékhoz használt eszköz egy fonalgombolyag volt. Az első játékos letekert valamennyit a gombolyagból, megfogta a fonal végét és átadta a csoport bármely tagjának, majd így ment kézről-kézre a gombolyag. Fokozatosan kialakult egy háló. Amikor elfogyott a fonal, megszámoltuk, hogy kinek a kezében hány fonal van, hányszor választották a társai. Majd az utolsó játékostól kezdve a felépített hálót visszabontottuk, - közben a fonalat feltekertük – és a játékosok neveit hangosan kimondtuk. A játék vidám kikapcsolódást nyújtott a résztvevőknek.

A foglalkozás záró játéka a „Csoportrajz” készítés volt. A résztvevők közös rajzot készítettek filctollal. Minden csoporttag több alakot, képet tett hozzá a rajzhoz szabad színválasztással. Egy időben többen munkálkodhattak, amíg a társaik gondolkodtak azon, hogy mit alkossanak. Végül a csoportrajznak címet adtunk.

A workshop alatt a csoport ismeretanyaga bővült, kapcsolata szorosabbá-, együttműködése hatékonyabbá vált, és sok-sok élménnyel gazdagodott. Köszönjük a lehetőséget!

                                                                               Takácsné Tar Beáta

                                                                               fejlesztőpedagógus